Strava ako liek

Prírodný spôsob prevencie ochorení

Od prirodzenej stravy až po vznik kultu jedla

Niekedy medzičasom došlo k tomu, že ľudia dobrovoľne vymenili pôžitkárstvo a pohodlnosť za svoje zdravie!

Je veľký rozdiel v tom, ako na jedlo nazerajú ľudia v súčasnosti a ako bolo vnímané v minulosti. Od nástroja na prežitie v prípade našich dávnych predkov cez nástroj na liečenie v nedávnej histórii až po súčasnosť, kedy sa z jedla stal kult, pôžitok, nástroj na odmenu alebo odbúranie stresu.

Zistite, ako vám strava môže zachrániť zdravie

Neprirodzená strava ohrozuje naše zdravie

Strava, ktorú v súčasnosti väčšina ľudí konzumuje, je organizmus neprirodzená – je nevyvážená a plná rafinovaných sacharidov (najmä cukru), trans tukov a chémie. Takáto strava vedie k nedostatku živín, oxidačnému stresu a spôsobuje aj systémový zápal, ktoré spolu s nezdravým životným štýlom a znečisteným životným prostredím spúšťajú v organizme domino efekt, ktorý stojí za vznikom a progresiou mnohých ochorení. 
Na druhej strane sú ľudia zahltení množstvom informácií o najnovších diétach a dôsledkom je to, že sami nevedia, čo by mali jesť.

Základy zdravého stravovania

Prečítajte si, prečo šalát nie je dobrým príkladom zdravého jedla a naučte sa jednoduchý trik s použitím rúk, s ktorým si vystačíte pri zostavovaní vyváženej stravy a vďaka ktorému môžete zabudnúť na náročné počítanie kalórií.

Prejsť na: Zdravá strava

Novodobé stravovacie trendy

Pomôžeme vám zorientovať sa v novodobých stravovacích trendoch ako Sezónna, Protizápalová, Nízko-sacharidová strava, Keto, Paleo, Prerušovaný pôst či Detoxikácia. Dozviete sa pre koho a za akých okolností sú vhodné a čo vďaka nim môžete získať.

Strava ako liek

Strava je v ajurvédskej medicíne dôležitou súčasťou prírodnej liečby ochorení. Nastavenie podporných pilierov liečby pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov pomocou stravy a ďalších prírodných možností je náš denný chlieb a radi poradíme aj vám.