Na to, aby ste vyskúšali účinky probiotík na vašu pokožku, nemusíte zbytočne investovať do drahej kozmetiky. Vyskúšajte jednoduchý recept na probiotickú masku tvár. Všetko čo potrebujete máte doma v chladničke alebo lekárničke.

Predpokladám, že ste už čo to počuli o mikrobióme – množstve zdraviu prospešných mikroorganizmov, ktoré obývajú ľudský organizmus a poskytujú mnoho zdraviu prospešných benefitov.

Tak ako máme črevný mikrobióm, podobné kolónie mikroorganizmov žijú aj na našej koži, v ústach atď.

KOŽNÝ MIKROBIÓM

Zdravý kožný mikrobióm plní množstvo dôležitých funkcií:

  • chráni pokožku jedinca pred kolonizáciou kože patogénnymi mikroorganizmami, vďaka čomu slúži ako prirodzená ochrana pred infekciou,
  • podieľa na budovaní imunitnej tolerancie,
  • pomáha aj pri hojení rán, obmedzuje vystavenie pokožky alergénom a UV žiareniu, minimalizuje oxidačné poškodenie, udržuje pleť vlhkú, podieľa sa aj na tvorbe telesného pachu a môže chrániť aj pred rakovinou kože.

Neustále používanie čistiacich prostriedkov na tvár a antibakteriálnych mydiel zbavuje pokožku baktérií a narúša zdravý bakteriálny ekosystém. V dôsledku toho je pokožka namáhaná a suchá, čo spôsobuje problémy s kožou.

Kožná dysbióza je spájaná aj s mnohými dermatologickými ochoreniami, vrátane psoriázy, kožných alergií, ekzémov, kontaktnej dermatitídy, akné, zlého hojenia rán, kožných vredov, lupín, kvasiniek a plesňových infekcií, ružienky a zrýchleného starnutia kože.

V prípade zájmu o pomoc pri liečbe vašich zdravotných problémov si môžete zvoliť niektorú z našich služieb:

Ak máte otázku súvisiacu s uvedenými informáciami prípadne ste nenašli hľadané odpovede, radi na ňu odpovieme. Prosím prejdite do našej bezplatnej online Poradne.

Ak máte záujem o celostný pohľad pre komplexné riešenie vášho zdravotného stavu, prosím prejdite na službu Celostná terapia na mieru.

LOKÁLNE PROBIOTIKÁ – PROBIOTICKÁ KOZMETIKA

Lokálne probiotiká vytvárajú novú perspektívnu oblasť. 

Na trhu je dnes k dispozícii množstvo probiotických kozmetických výrobkov.

Ak chcete otestovať vplyv probiotík na vašu pokožku, nemusíte si kupovať zbytočne drahú kozmetiku. Všetko čo potrebujete máte doma v chladničke alebo lekárničke. Preto vám ponúkam jednoduchý recept na probiotickú kozmetiku, ktorú si môžete pripraviť sami doma.

O tom čo všetko vplýva na imunitný systém a aké možnosti jeho ovplyvňovania máte sa dozviete v našej príručke: Zachráňte imunitu sebe aj svojim deťom.

DOMÁCA PROBIOTICKÁ MASKA NA TVÁR

Túto tvárovú masku si zamilujete vďaka jej chladivým osviežujúcim účinkom, po ktorých bude vaša pokožka jemná a vy sa budete cítiť skvelo!

Jogurt obsahuje prirodzené probiotiká, ako aj kyselinu zinočnatú a kyselinu mliečnu, ktorá je skvelá pre pokožku. Blahodarné tuky v jogurte pomáhajú vyživovať pokožku.

Ak bojujete s akné, vaša pokožka ocení, ak do masky pridáte protizápalovú kurkumu.

Najlepšie na tejto maske je, že je jej príprava úplne jednoduchá. Môžete použiť obyčajný organický jogurt alebo pridať kapsulu probiotík pre zvýšenie účinku.

Prečítajte si viac (súvisiace témy):
Ľudská mikroflóra
Kožný mikrobióm
Transplantácia prírodného mikrobiómu

Zdroje k článku:
Zachráňte svoj mikrobióm
https://wellnessmama.com/26546/probiotic-face-mask/
https://www.pexels.com/photo/white-heart-shape-on-human-skin-161608/